BYLOT
Bydgoska Lokalna Organizacja Turystyczna

Home » Aktualności » Wizyty studyjne po Bydgoszczy i okolicach
Wizyty studyjne po Bydgoszczy i okolicach
Opublikowano: 9 Sierpień 2018
W czerwcu i lipcu br ByLOT zorganizował dwa wyjazdy studyjne adresowane do osób zajmujących się obsługą ruchu turystycznego, pracowników informacji turystycznych oraz pracowników recepcji obiektów hotelowych na terenie województwa kujawsko -pomorskiego ze szczególnym uwzględnieniem Bydgoszczy.Wyjazdy poza warstwą edukacyjną odgrywały również istotną rolę w integracji środowiska, która jest niezbędna w generowaniu produktów sieciowych, . Realizacja tego zadania wpisała sięrównież w ideę kujawsko-pomorskich konstelacji dobrych miejsc, i pozwoliła na odkrycie przed uczestnikami projektu uroku i atrakcyjności miejsc, zwykle pomijanych w przewodnikach i standardowych trasach wycieczkowych.

Uczestnicy wizyt studyjnych, przekonali się, że "myszkowanie" z przewodnikiem po "Bydgoskich zakaMARKACH" może być wspaniałą i ekscytującą przygodą.
Na trasie wycieczek znalazły się obiekty szlaku TeH2O (o których wiadomo, że są, a mniej wiadomo jakie ciekawostki ukrywają). Oczywiście nie mogło wśród nich zabraknąć tego najważniejszego -Exploseum, będącego prawdziwym skarbem turystycznym Bydgoszczy. A jeśli już mowa o skarbach, to i szczerozłoty skarb bydgoski ukazał się oczom uczestników wycieczek w pełnej krasie. Niektórzy po raz pierwszy mogli obejrzeć panoramę Bydgoszczy z tarasu widokowego na Wieży Ciśnień, poznać ciekawostki na temat wielowiekowej walki człowieka z brudem, czy z ust córki szyprów usłyszeć jak wyglądało życie codzienne na barce towarowej.
Dla części uczestników wyjazdów wisienką na torcie w czasie zwiedzania Bydgoszczy okazał się rejs Słonecznikiem i możliwość zobaczenia znanych widoków z nowej perspektywy.
Bydgoskie ZakMARKI, to nie tylko miejsca leżące w samym mieście, to również jego okolice. Stąd też każda wycieczka wiązała się z wyjazdem na Szlak kulinarno - turystyczny Niech Cię Zakole, na którym zgodnie z jego nazwą zakołysało naszymi zmysłami - prowansalskimi widokami, lokalnymi potrawami i o czym mało kto wie -wspaniałym winem z Winnicy przy Talerzyku.
Naszym przewodnikiem po Szlaku Niech Cię Zakole był animator szlaku -Piotr Lenart, który przekonywał nas do smaku jagnięciny -"trufli na nizinach".
Mimo wizyty w Wiosce Ludożerców (Gzin) wszyscy uczestnicy wrócili cali i zdrowi, za to w świetnych nastrojach i z pytaniem kiedy następny wyjazd.
Zainteresowanych informujemy do odkrycia -Bydgoskich zakaMARKÓW jest jeszcze sporo, zatem zapraszamy do śledzenia naszej strony i FB.
Wrzesień to przecież piękny czas na wyjazdy.


do góry
Powered by: simk.pl