BYLOT
Bydgoska Lokalna Organizacja Turystyczna

Home » Aktualności » Buszujący w lawendzie
Buszujący w lawendzie
Opublikowano: 8 Wrzesień 2018
Dzisiaj odbyła się inauguracyjna wycieczka realizowana w ramach projektu "Bydgoszcz w Pakiecie". Dzięki współpracy ByLOTu i spółki "Podróże na miarę", kupując bilet przez portal tickeo.pl, można było uczestniczyć w wycieczce skrojonej na miarę sobotniego,jesiennego popołudnia oraz oczekiwań miłośników lawendy i osób zainteresowanych sympatycznym spędzeniem czasu.
Bez dalekich podróży na Prowansję organizatorzy zapewnili uczestnikom wycieczki prowansalskie klimaty.
Podczas "Lawendowego dnia " można było posiąść wiedzę na temat lawendy, tajników jej uprawy i przetwórstwa oraz własnoręcznie przygotować sobie lawendowe pamiątki w postaci bukiecików i woreczków zapachowych, a także uczestniczyć w procesie destylacji olejku lawendowego. Okazało się, że wystarczy wyjechać 30 km za Bydgoszcz, aby znaleźć się w miejscu, gdzie niebo kładzie się na ziemi, a tradycyjna polska gościnność nie jest mitem. Dzięki gospodyni "Kujawskiej Lovendy", pani Karolinie Grontkowskiej uczestnicy wycieczki mogli nie tylko pobuszować w lawendzie razem z motylami i pszczołami, ale również przekonać się, że lawendowe kwiaty to także znakomity dodatek do lemoniady i ciasteczek, a nie był to koniec przygotowanych atrakcji.

Wielu z uczestników wycieczki już myśli o umieszczeniu portalu tickeo.pl w zakładce "ulubione" oraz o powrocie w gościnne progi Pani Karoliny, kiedy lawenda będzie w pełnym rozkwicie.


do góry
Powered by: simk.pl